E-Kitap Hakkında

 Kurulum ve e-kitap Kullanımı için Genel Bilgilendirme

 
PENA Yayınları’nda hangi e-kitap formatları vardır?
 
Yetişkin ve gençlik kategorisindeki e-kitaplarımız epub formatındadır. Ayrıca epub formatında bazı resimli çocuk kitaplarımız da vardır. Bazı tam sayfa resimli çocuk kitaplarıysa PDF olarak yer almaktadır.
Yükleme yapmadan önce “Sepete ekle” ikonuna tıklarken her dosya için formatı belirleyebilirsiniz.
Eğer ikon yeşilse, dosya epub olarak hazırlanmış demektir.
Eğer ikon kırmızıysa dosya pdf olarak hazırlanmış demektir.
 
Ayrıca PENA Yayınları kitaplarını iPad, iPhone ve iPod Touch için Apple iBookstore’da Pena Yayinlari kelimesini aratarak bulabilirsiniz.
 
Pena Yayınları e-kitaplarını nasıl kurarım?
 
1.      E-kitapları okuyabilmek için Adobe Digital Editions yazılımı gerekli olmaktadır. Bu programı Adobe’un kendi sayfasından ücretsiz        
         indirebilirsiniz:http://www.adobe.com/products/digitaleditions/help/
2.      Öncelikle AdobeID’de kendi hesabınızı yaratmalısınız. Buradan yapabilirsiniz: https://www.adobe.com/cfusion/membership/index.cfm?nl=1&nf=1  
3.      Bu şifre programın kurulumu esnasında (buradan yükleme için: http://www.adobe.com/products/digitaleditions/help/)  sizi kuruluma yetkili kılmak için                verilmektedir.
Önemli: Eğer Adobe Digital Editions’da kayıtlı değilseniz satın aldığınız kitaplarınızı okuyamazsınız.
Her kitap alımında, işlemin tamamlanmasının ardından kayıtlı olduğunuz adrese bir hyperlink gönderilecektir.
Linki tıklayarak kitabınızı yükleyebilirsiniz. Otomatik olarak Adobe Digital Editions’da açılacaktır.
 
PENA Yayınları ekitaplarını e-reader’lara nasıl transfer ederim?
 
1.      Aygıtınızın ADE ile uyumlu olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. http://blogs.adobe.com/digitalpublishing/supported-devices.
2.      Aygıtınızı aktif hale getirmek için Adobe Digital Editions’ı açtıktan sonra bilgisayarınızla bağlantı kurmalısınız. Aygıtın tanınmasıyla birlikte aygıtınızın                ADE kimlik doğrulaması yapılacaktır.
3.      ADE aygıtından (e-reader) kitaplarınızın transferini ADE kütüphanesindeki kitabı şimdi ADE’de görünen e-reader ikonuna taşıyarak yapabilirsiniz. Ayrıca            ADE dosyaları bilgisayarınızda Dosyalarım (My Documents) klasöründeki My Digital Editions’da saklanmaktadır.