Sıkça Sorulan Sorular 

Kayıt olmam gerekli mi? 
Bireysel ya da kurumsal alışveriş yapabilmeniz ve düzenlediğimiz kampanyalardan haberdar olabilmeniz için sitemize Kayıt olmanız gerekmektedir
 
Nasıl Kayıt olabilirim?
Ana sayfamızda, sağ üstte yer alan KAYIT  bölümünden sitemize üye olabilirsiniz. Açılan sayfadaki bilgileri doldurup kaydetmeniz yeterlidir. Üye olurken doğru bilgiler vermeniz bizim için önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda siparişleriniz sorunsuz ulaşacaktır.
 
Şifremi unuttum, şifreme tekrar nasıl ulaşabilirim?
Şifre unuttuysanız veya hatırlamıyorsanız https://www.penayayinlari.com/forgotpassword.asp adresinden kullanıcı adı ve e-mail bilgilerinizi girerek şifrenizi edinebilirsiniz.Ayrıca info@penayayinlari.com adresine mail atarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.
 
Siparişi doğru olarak verdiğimi nasıl anlayacağım?
Alışveriş işleminiz tamamlandıktan sonra size otomatik bir e-posta ile alışverişinizin ayrıntıları gönderilecektir.
 
Aldığım kitabın hasarlı çıkması durumunda ne yapmam gerekir?
Almış olduğunuz kitap hasarlı teslim edilmesi halinde; durumu anlatan bir e-postayı info@penayayinlari.com a 7 gün içinde gönderdiğiniz takdirde gerekli işlemler yapılıp ürününüz değiştirilecektir.
Ürününüzü teslim alırken paketin hasarlı olup olmadığına dikkat etmeniz ve eğer hasarlı ise teslim almamanız gerekmektedir.
 
Sitenizin  alışveriş güvencesi nasıldır?
Pena Yayınları size ait bilgileri (e-posta, fatura adresi, teslimat adresi vs.) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmaz. www.penayayinlari.com  hem SSL, hem de kredi kart bilgilerinin onaylandığı bölümde SET sistemi kullanmaktadır. www.penayayinlari.com ‘dan satınalma işlemi sırasında kullandığınız kredi kartınız, bankanın ödeme sistemleri güvencesinde olup, Pena Yayınları veya üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremez.
 
Kargom kaç güne gelir?
Saat 15:00’ a kadar yapılan satınalma işlemlerinde, kitabınız kargoya aynı gün içerisinde teslim edilir. Saat 15:00’den sonraki siparişler ise bir sonraki iş gününde kargoya verilir.  Kargo teslim süresi 1-3 gün arası değişmektedir. 
Pena Yayınları Aras Kargo ile gönderimlerini yapmaktadır. Kargo ücreti 9,50 TL olup, 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. 
 
Ödeme ne şekilde yapılıyor?
www.penayayinlari.com ‘da  on-line kredi kartı  ile alışveriş yapabilirsiniz. 
 
Kredi kartım alışveriş sırasında onay vermedi, ne tür bir işlem yapmalıyım?
Kredi kartınız, mail işlemlerine kapalı olabilir. Bankanızı arayarak mail işlemlerine açık olup olmadığını kontrol ediniz. Ya da kredi kartı bilgilerinizi kontrol ederek tekrar denemeniz veya başka bir kredi kartınız var ise onun bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
 
PENA Yayınları’nda hangi e-kitap formatları vardır?
Yetişkin ve gençlik kategorisindeki e-kitaplarımız epub formatındadır. Ayrıca epub formatında bazı resimli çocuk kitaplarımız da vardır. Bazı tam sayfa resimli çocuk kitaplarıysa PDF olarak yer almaktadır.
Yükleme yapmadan önce “Sepete ekle” ikonuna tıklarken her dosya için formatı belirleyebilirsiniz.
Eğer ikon yeşilse, dosya epub olarak hazırlanmış demektir.
Eğer ikon kırmızıysa dosya pdf olarak hazırlanmış demektir.
 Ayrıca PENA Yayınları kitaplarını iPad, iPhone ve iPod Touch için Apple iBookstore’da Pena Yayinlari kelimesini aratarak bulabilirsiniz.
 
Pena Yayınları e-kitaplarını nasıl kurarım?
1.E-kitapları okuyabilmek için Adobe Digital Editions yazılımı gerekli olmaktadır. Bu programı Adobe’un kendi sayfasından ücretsiz indirebilirsiniz:http://www.adobe.com/products/digitaleditions/help/
2.Öncelikle AdobeID’de kendi hesabınızı yaratmalısınız. Buradan yapabilirsiniz: https://www.adobe.com/cfusion/membership/index.cfm?nl=1&nf=1  
3.Bu şifre programın kurulumu esnasında (buradan yükleme için: http://www.adobe.com/products/digitaleditions/help/)  sizi kuruluma yetkili kılmak için verilmektedir.
Önemli: Eğer Adobe Digital Editions’da kayıtlı değilseniz satın aldığınız kitaplarınızı okuyamazsınız.
Her kitap alımında, işlemin tamamlanmasının ardından kayıtlı olduğunuz adrese bir hyperlink gönderilecektir.
Linki tıklayarak kitabınızı yükleyebilirsiniz. Otomatik olarak Adobe Digital Editions’da açılacaktır.
 
PENA Yayınları ekitaplarını e-reader’lara nasıl transfer ederim?
1.Aygıtınızın ADE ile uyumlu olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. http://blogs.adobe.com/digitalpublishing/supported-devices.
2.Aygıtınızı aktif hale getirmek için Adobe Digital Editions’ı açtıktan sonra bilgisayarınızla bağlantı kurmalısınız. Aygıtın tanınmasıyla birlikte aygıtınızın ADE kimlik doğrulaması yapılacaktır.
3.ADE aygıtından (e-reader) kitaplarınızın transferini ADE kütüphanesindeki kitabı şimdi ADE’de görünen e-reader ikonuna taşıyarak yapabilirsiniz. Ayrıca ADE dosyaları bilgisayarınızda Dosyalarım (My Documents) klasöründeki My Digital Editions’da saklanmaktadır.
 
Yazdığım kitabı Pena Yayınları tarafından yayımlanmak üzere değerlendirmeye gönderebilir miyim?
Eserinizi, özellikle Pena Yayınları’nın daha önce yayımlamış olduğu kategorilerde ise Pena Yayın Kurulu’nun dikkatine, info@penayayinlari.com adresine gönderebilirsiniz. Çalışmanızın Pena Yayın Kurulu tarafından sağlıklı bir şekilde değerlendirmeye alınması için özgeçmişinizi, kitabınızın geniş bir özetini, kitabınızın tamamını dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. 
 
Pena Yayın Kurulu’na özgeçmişim ve kitabımın geniş bir özetiyle birlikte değerlendirmeye gönderdiğim kitabımla ilgili cevap olumlu ya da olumsuz ne kadar sürede bana ulaştırılacaktır?
Eseriniz Pena Yayın Kurulu tarafından dosya tesliminden 3 ay içerisinde değerlendirmeye alınıp değerlendirme sonucu olumlu olması halinde tarafınıza e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Çok sayıda kitap projesi aldığımızdan değerlendirmeyi sadece gelecek yılki listemiz için uygun olup olmadığı noktasında yapıyoruz. Çalışmanız edebi açıdan bir değerlendirmeden geçmemektedir. Bu nedenle değerlendirme sonucu çalışmanızın niteliğine dönük bir değerlendirme değildir.  
 
 
GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ
penayayinlari.com, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir.
penayayinlari.com, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Kişisel bilgiler ifşa edilmez. 
Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.
Herhangi bir zamanda  günlük e-mail gönderim listemizden çıkmak isterseniz, gönderdiğimiz  e-postaların alt kısmında bulunan “E-bülten listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” linkine tıklayarak e-bülten üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.www.penayayinlari.com  hem SSL, hem de kredi kart bilgilerinin onaylandığı bölümde SET sistemi kullanmaktadır. www.penayayinlari.com ‘dan satınalma işlemi sırasında kullandığınız kredi kartınız, bankanın ödeme sistemleri güvencesinde olup, Pena Yayınları veya üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremez. Her türlü sorunuz için bize info @penayayinlari.com adresinden ulaşabilirsiniz. 
Kapat