Steve McDonald

Steve McDonald sadece dünya şehirlerini çizmekle kalmıyor. Ailesi 1979 yılında Ortadoğu’ya taşındığından beri bir gezgin. Suudi Arabistan, İtalya, Hindistan ve Endonezya’da yaşadı, düzinelerce şehri ziyaret etti ve Kanada’dan araba, otobüs, helikopter, kano, gemiyle veya yürüyerek hayatının son yirmi yılını en güzel şekilde gezerek geçirdi. Gittiği her yerde mimariyi, yerel renkleri ve her şeyden önemlisi tüm hatları içine çekti.
Steve bu süreçte gözlemledi, gittiği mekanları yerinde kabataslak çizdi ve birçok fotoğrafçının notlarından da yararlanarak fotoğraflar çekti. İlk taslağı kalemle veya tablette yaptı ve daha sonra detaylara girişti. Birçok boya üzerinde çalışmasına rağmen ama her zaman en sevdiği araç basit kalem ve mürekkep oldu. 
Çizimlerin detaylarıyla uğraşmadığı zamanlarda sörf yapıyor (özellikle ailesiyle birlikte iki yıl yaşadığı Bali kıyılarında) ve yuvam dediği kırsal Ontario’nun dağlı tepelerinde kayak yapıyor.
Ontario Sanat ve Tasarım Fakültesi mezunu olan Steve’in çalışmaları birçok sergide, televizyon belgesellerinde ve birçok yayında yer bulmuştur. Ayrıca çalışmalarını çevrimiçi olarak www.artbysteve.­squarespace.com adresinde bulabilirsiniz.

Steve McDonald - Yazarın kitapları

Kapat